24 Mayıs 2019,Avrupa Girişimcilik Komisyonun düzenlediği Gelderland sağlıklı yaşam vadisi toplantısı

Sağlık vadisi iş geliştirme direktörü ile sayın başkanımız

2 milyon Gelderlan ve 17 milyon Hollandalı için,

Bizde kendilerini tebrik ettik,

20 Milyon İstanbul sağlıklı yaşam köyleri projemizi, 35 milyona yaklaşan Marmara Bölgesi uzun dönem bakım, zorunlu hastalık ve yaşlılık hali bakım entegre projemiz hakkında bilgi verdik.

Hollandalı yetkililer tarafından büyük bir şaşkınla karşılanan projenin büyüklüğü ve çok komplike olması ve teknoloji yatırımı ile yapılacak olan çalışmalardan etkilenildi. Bu projeden haberi olmadıklarını ilk defa duyduklarını ve şaşkın olduklarını belirtti.

Türkiye olarak hiçbir kurumdan da destek alamadığımızı bu sebeple bu

İspanya delegesi ile sayın başkanımız

devasa projenin hayat hızlıca geçmesi için kısım kısım olarak 82 milyar EU ya ihtiyaç duyduğumuzu uluslararası yatırımla 500 milyar EU döngüsü olduğunu bir çok ülke içinde çözüm oluşturduğumuzu belirtik.

Bu konuda başta Istanbul olmak üzere çalışmalar yapıldığı belirtildi.

Bu sebeple ortak girişimlerle para harcayan bir ülkele çokluğu değil gerçekçi projelere yatırım yaparak uluslararası ekonomik verimliliğe çevrilmesine dönüştürülmesi ve bir çok kişinin iş imkanı bulup değişen popülasyonla birlikte değişen ekonomik yapının da ele alınarak   verimliliğe dönüştürülmesi gerektiği konusunda bilgi verildi.

Gelderland Allego Ceo si ile projeye destek veren şirket direktörü ile sayın başkanımız

Bu konuda Kasım ayı kapalı toplantıya davet edildi.

Ayrıca toplantıda tüm bunların detaylı konuşulacağı sadece Avrupa değil,Asya, Afrika, Türk Devletleri ve diğer ülke katılımları ile de Global yapı olarak ele alınmasının gerektiği vurgulandı.

 

sağlıklı yaşam için çeşitli bisiklet tanıtımı yapıldı

toplantıdan görüntüler

TEILEN