Türkiye’nin en büyük ihtiyacı olan ENTEGRE BAKIM MERKEZLERİ projesini ULUSAL BAKIM adı altında Ekim 2019 başlatacağız,

İNSANI HAYATA BAĞLAYAN ÖNCE SEVGİ SONRA ENTEGRE BAKIMDIR.

TÜM BU İHTİYAÇLARIN ÜCRETSİZ VE EN İYİ OLMAK ZORUNDADIR.

İŞTE BİZ BU ZORUNLUĞU YAPIYORUZ.

Uzun süredir. çalıştığımız ULUSAL BAKIM( Entegre yaşlılık ve hastalık hali bakım projesi) kapsamında, kritik ve yoğun bakım gerektiren uzun dönem bakım merkezlerini kurmak üzere projemizi Ekim 2019 da başlatacağız, 5 yıl geciken projemiz için herkesin desteğine ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Bu yıl onkoloji ve kalp damar cerrahisi ile birlikte beyin ve sinir cerrahisini de projenin içine aldık,

Proje günümüz hastanelerin tedavi hizmetlerine ağırlık vermesi ve tedavinin bir parçası olan uzun dönem bakımın yeterince üzerinde çalışılmaması nedeni ile bu gün bakım hizmetlerinde büyük sorunlar yaşanmaktadır.

Dernek olarak hasta bakıcı eğitim projemizle başladığımız projemizde uzun dönem bakım merkezlerini de kurarak bir çok hastane ile entegre bir yapı oluşturacağız, Uluslararası akreditasyon kurumunu da bu yıl kurulacak olan çalışmamızda  tedavi hizmetlerindeki bir çok sıkıntıyı da beraberinde ortadan kaldıracaktır.

Hastalarımızın en büyük sıkıntı uzun dönem bakımda hastanelerdeki yetersiz durumlar, ve eğitilmiş personel azlığı ve doktor ile hemşire üzerine yığılmış 82 milyon 160 bin adet doktor ve 160 bin adet hemşire 82 milyonu bakamaz…

Uzun dönem bakım uzmanlık gerektiren hasta bakımının ehil ellerde tedavi ile entegre olarak yürütülmesi gereken hekimin bu konuda oldukça iyi eğitim almış ve hemşire ve hekim arasındaki ve diğer branşlarla ortak ekip işbirliği ile yürütülmesi gereken bu çalışmayı da Ekim 2019 da başlatacağız, şu anda ön hazırlıkları devam eden Ar- Ge projemizde gönüllü hekim ve hemşirelerimizle çalışmalarımızı yürütmekteyiz .Ayrıca Amerika ve Avrupa da etkin ve yetkin olan yüksek nitelikli ve tecrübeli bakım konusunda tecrübeli doktor ve hemşirelerle ve hasta bakım çalışmasını yapan kurumlarla ortak işbirliği çerçevesinde projemiz hayata geçecektir.

hastalık hali entegre bakım projemizin başarılı olması için zorunlu yaşlılık ve hastalık hali bakım sigortasının da devreye girmesi gerekecektir. Bu sebeple bir çok açık ve kontrolsüz tedavi ve bakım olmayacağı gibi her bir ürünün kalite ve kontrollü projeye bağlı olarak AKREDİTİFE çalışması da yapılacaktır.

Çok yakında tam ekip ve danışma ekibi olmak üzere web sayfamızda yayınlanacaktır.

 

BÜYÜK SAĞLIKLI TOPLUM DERNEĞİ
YAŞLI HASTA VE HASTA BAKICILAR DERNEĞİ BAŞKANLIĞI

TEILEN