13 Mayıs 2018,Anneler Günü, ve 15-19 Mayıs 1919 Kurtuluş Savaşının BAŞLATAN BÜYÜK ADAM YENİ YOL

Büyük Millet Büyük Ulus,

13 Mayıs 2018 Anneler Günü idi, ben hep böyle özel günlerde hep düşünürüm yıl boyu kadını anneyi üz sonra bir gün için durdur. Sonra yine devem et kaldığın saat dakika saniyeden ne kadar samimi ?…

Gerçekten Ana Sevgisi varsa içinizde Tüm annelerin yüzünü güldürürsünüz, devleti adaletli yönetirsiniz, insanları işsiz aşsız bırakmazsınız, samimi, dürüst ve erdemli olursunuz, güzel ahlak, herkes de olmayan o güzel ahlaklı olursunuz bunlar yoksa nafile, boşuna yalandan bir gün yaşamak istemem.

19 Mayıs 1919  İSTANBUL’DAN 15 mayıs çıkış herkesin anlatıldığı gibi öyle kolay olmadı Atatürk’ün cebinde tek kuruş yok, sessiz kıyı kıyı her an yakalanma korkusu ve öldürülme korkusu ile eski bir taka ile dalgalara yakalanma korkusu ile de yola çıkılır. 4 günün sonunda Samsuna çıkıldı ve toplantılar ve Kurtuluş için var olan Ata’mızın kafasındaki kurtuluş planlarını herkesin anlayabileceği şekilde izah etmeye başladı… Kolay günler değil… zor … para yok, ayakta çarık yok ,ambarda buğday yok, ülke yabancıların elinde, ekonomi çökmüş ,ayak yalın ,sırt çıplak… işte böyle yokluk, bitmiş ,parçalanmış koskoca  ülke den Kurtuluş savaşını başlatan , o büyük adam..

Şimdi bizim daha çok çalışmamız lazım, şehitler anısına, bilimde, ilimde en iyi olmak zorundayız , dünyanın en modern, hak ve adalette eşit olan sosyal haklarda en ileri ülke olmak zorundayız ATAMIZ böyle bir ülkeyi düşlemişti.

Nerede nereye…

Derneğimiz projelerine devam ediyor, ekipler kuruluyor , Ulusal Entegre Bakım Projesinin birinci ayağı başlayacktır

Hizmeti yapacaklar için  meslek oluşturma… eğitimleri, standart, ulusal yeterlilik ve Avrupa birliği akreditif…

Bunlar için çalışma bakanlığı ile ve diğer bakanlık sorumluları ile çalışmalara başlayacağız,

Değerli destek ve katkılarınızı bekleriz,

Dernek Başkanlığından

TEILEN