24 Mayıs Avrupa Parlamentosu Bölgesel Toplantı:2021-2027’de yatırımları ve yapısal reformları güçlendirmek için yerel ve bölgesel otoritelerin idari kapasitelerinin arttırılması “

Toplantının amacı:Avrupa Bölgeler Komitesi (CoR) şu anda “2021-2027’de yatırımları ve yapısal reformları güçlendirmek için yerel ve bölgesel otoritelerin idari kapasitelerinin arttırılması” konusunda kendi inisiyatifinde bir görüş hazırlıyor.
CoR’un ECON Komisyonu bu görüş için raportör olarak görevlendirdi Manuela BORA (PES / IT).


Gelecekteki MFF ve ilgili harcama Programları ile ilgili devam eden müzakereler bağlamında, CoR, LRA’ların kapasite geliştirme önlemlerine 2014-2020’den daha kolay erişmesini sağlama konusunda güçlü ve acil bir ihtiyaç olduğuna işaret edecektir.
Bu görüşe göre, CoR aynı zamanda, AB’nin Avrupa Komisyonu’na tam olarak katılmalarını sağlayacak bir zamanda, AB’nin AB’nin idari kapasitesi konusundaki Sömestir ayrıca ülke düzeyinde uyum politikası programlama üzerinde de etkili olacaktır.


Bu görüşe hazırlanırken raportör, ilgili tüm paydaşları 24 Mayıs 2019’da Brüksel’deki CoR’de görüş alışverişinde bulunmaya davet etmek ister.
Müşavirlik firması METIS GmbH’den Haris MARTINOS, “Yerel ve bölgesel makamların idari kapasitesi: Yapısal reformlar için fırsatlar ve zorluklar ve CoR’un devreye soktuğu daha etkili bir Avrupa ekonomik yönetişimi” konulu kısa bir sunum yapacak.
Bu istişare tüm ilgili taraflara açıkken, şehir ve bölge temsilcileri, yetkilileri ve bu alanda çalışan tankları ve dernekleri ve ilgili alanları özellikle kabul etmektedir.
Katılımcıların konuyla ilgili görüşlerini net bir şekilde açıklamaları teşvik edilecek ve borsada aktif olarak yer almaya hazır olmaları gerekir.

 

Bu toplantıda her zaman olduğu gibi Türkiye olarak 2020- 2025 yılı dahil 2008’den bu yana hazırlık içinde olduğumuz ve Türkiye’de projeleri bize ait olan Obezite ile mücadele ve ulusal entegre bakım projesi ile sağlığın korunması, sağlıklı yaşam ve ekonominin sağlıklı yaşama doğru aktarılması, teknoloji alt yatırım ve yaşlanan dünya ile ekonomi faaliyetlerinin değişmesi gençlere bu alanda yeni fırsatların oluşması..vb konularda bilgi aktarımı yaptık, ortak diyarbakır escort il birliğinin çok önemli olduğunu ortak sorunları ortak projelerle çözebileceğimizi birimizin varlığı diğerimizin eksikliğini kapatacağını ve ortak kararla yol almanın problemleri ekonomik olarak daha hızlı çözeceğimizi ifade ettik. Gerçek yapılar gerçek işler ve doğru adımlar somut öneriler …

Konularında detaylı görüş bildirdik, Özellikle finans durumunun daha kolay ve hızlı hareket etmesi gerektiğini belirttik, Projemizle ilgili ciddi desteğe ihtiyacımız olduğunu ve TÜRKİYE GİBİ BÜYÜK BİR ÜLKEDE SAĞLIKLI YAŞAM PROJESİNİN DAHA HIZLI E CİDDİ EKONOMİK BİR DOLAŞIM OLACAĞINI VURGULADIK,

 

TEILEN