HASTA BAKICI & HASTA BAKICI EĞİTİCİSİ BAŞVURULARI

Değerli Vatandaşlarımız,
Sağlıklı Toplum Derneği olarak il ve ilçelerde çalışacak hasta bakıcı, hasta bakıcı eğiticisi ARGE projesi kapsamında başlamıştır.

Bu projede Hasta bakıcı ve hasta bakıcı eğiticisi olmak isteyen adayların aşağıdaki web sayfasına baş vuru yapması ve DUYURULAR KISMINDAKİ FORMLARI doldurarak iletişime geçilmesi gerekir.

Bu konuda bizlere destek vermenizi ve il ve ilçeler olarak hasta bakıcı ve hasta bakıcı eğiticisi olarak başvuru yapmanızı arzu ederiz,Şartlara uyum sağlayan herkese açık olan projemiz iş garantili  ve ücretsiz olan bir yapı olarak başlayacaktır. Amacımız 2020 sonuna kadar resmi gazetede yayın yapılana kadar ARGE PROJESİ KAPSAMINDA YÖNETMEK ve Resmileştirmektir.

Hasta bakıcı eğiticisi olmak isteyen adaylarda; 2 veya 4 yıllık sağlık bilimleri, sosyal hizmet uzmanlığı..yaşlı bakım gibi  denk alanları bitirmesi gerekmektedir. Ayrıca Yurt dışında çalışmış hasta bakıcılık yapmış ve eğitim almış, yurt dışında bakım koordinatörlüğü yapmış Türk vatandaşlarına ve yabancı kişilere de açık bir çalışmadır.

Lütfen formunuzu  bilgi@sagliklitoplum.org.tr mail adresine iletiniz.Aranan özellikler en az yüksek okul (üniversite) mezunu olunması ve T.C vatandaşı olunması şartı aranmaktadır.

Form kabul tarihi:  2. başvuru kabul tarihi: 30 Eylül 2020 tarihinde olacaktır.

DAHA ÖNCE YAPILAN BAŞVURULAR EKİM 2020 DE EĞİTİCİ VE HEMEN ARKASINDAN HASTA BAKICI EĞİTİMLERİ BAŞLAYACAKTIR. Kasım ve Aralık 2020 de  2. başvurular eğitime başlatılacaktır. 2021 yılında ise ekim ayında 3. başvurular normal sürecinde başlatılacak olup  1. başvuru yapan değerli adaylarımız işe başlatılacaktır. proje ulusal ve uluslararası boyutta sürdürebilen çok uluslu bir çalışma olarak hayata geçecek ve dünya ile aynı anda Türkiye başkanlığında entegre olması için çalışmalar bu düzeyde yürütülmektedir.

 

 

Hasta Bakıcı eğiticisi olma şartları: en az 2 veya 4 yıllık sağlık yüksek okulu  veya 4 yıllık sağlık bilimleri ve denk olan okulları bitirmiş olanlara açıktır. Eğitim içinde pedagoji Formasyonu, eğitim kitaplarının içerikleri konusunda eğitim, yoğun pratik uygulama metodları…vb konularında hastalık hali bakımın yaş gruplarına göre hazırlanılmış olan bilgi içeriklerinin nasıl anlatılacağı konusun da eğitim…

HASTA BAKICI EĞİTİMCİ FORMU

 

Hasta Bakıcı olma şartı: 18- 40 yaş, TC vatandaşı( en az 10 yıllık vatandaş olanlara açıktır),en az lise mezunu olanlar başvuru yapacaktır. Başvurularınızı: bilgi@sagliklitoplum.org.tr  e-mail adresine formunuzu doldurduktan sonra lütfen gönderiniz,

Hasta Bakıcı Yardımcısı içinde aynı formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Şartları: 55 yaş altı, ilk veya ortaokul mezunu , TC  Her Türk Vatandaşı( en az 10 yıl)

HASTA BAKICI FORMU

 

 

TEILEN

4 YORUMLAR

  1. İyi günler. Bakım Koordinatörü ve Hasta Bakıcı Eğiticisi Başvurusu yaptım onay ile ilgili geri bildirim almadım. İyi çalışmalar dilerim. Hasan ATEŞ

    • merhabalar,
      15 nisana kadar 1. başvuruları alacağız 15-20 gün içinde tasnif edip 2. başvuruları için duyuru yapacağız, il il tasnif edip 1. başlangıç illeri tek tek arayacağız her bir ilde bakım koordinatörlükleri kuracağız bu proje kapsamında ,,,

  2. Iyi günler açık lise hasta ve yaşlı bakım öğrencisiyim aydın da okuyorum haziranda mezun olucam aynı zamanda ilk yardımcı sertifikası aldım açıktan üniversteye yaşlı bakım bölümüne kayıt yaptıracam sizin projenize başvuru yapma hakkım var mıdır?

Comments are closed.