20 Eylül 22 Eylül 2017 Dünya Bakanlıklar Arası Yaşlılık Toplantısı Lizbonda

Sayın Başkanımız dünya yaşlılık kongresinde bakanlıklar arası toplantıda Türkiyeyi başarılı temsil etti.

Öncelikle Portekiz Lisbonda yapılan yaşlılık bakanlılararası toplantıda Portekiz bakanı ve ekibi çok başarılı hazırlanılmış ve herşey çok güzeldi. Tekrar tebrik ederiz.

20 Eylül 2017 ilk gün toplantısında sayın başkanımız ulusal bakım projesinin önemini ve Türkiyenin ulusal bakımla sadece kendisine değil ayrıca uluslararası çözüm ortağı olacağını, kalite, güven, yüksek kalite eğitim , kontrol ve denetlenebilen bir bakım ve sağlık sistemi ile hem Türkiyenin hemde uluslararası yaşlılık başta olmak üzere genel anlamda sağlık bakım sorunlarınında çözüme kovuşturulacak bir adım olduğunu 29 Kasım 1 Aralıkta 2017 de bunun toplantıda ilk adımının atılacağını belirtti.

21- 22 Eylül 2017 tarihlerinde  Portekiz Lizbonda Türkiyeyi bakanlıkla arası toplantıda temsil eden sayın başkanımız tüm ülkelerle programı tartıştı ve bilgi aktardı. Tüm katılımcılar sadece toplantı ve konuşma ile zaman kaybedilmesini istemediklerini sorunu çözecek akılcı çalışmalara ihtiyaç duyduklarını kulis konuşmalarında belirttiler, Sorun çözen konferansımızla verdiğimiz bilgiden sonra kesinlikle katılım sağlayacaklarını ve davetimizi beklediklerini belirttiler.

Uluslararası çalışmalarda Türkiyenin sunacağı proje ve plan ve program ile ülkelerinede nasıl sorunları çözebilecek ortak metodlarla dönecebileceklerini düşündüklerini bu sebeple konferansa katılım sağlayacaklarını belirttiler..

Ekim hafta başında ortak çalışma bilgileri aktarılmaya başlanılmış olup..

Uluslararası sunacağımız projelerimizle de konferansın boyutu çok uluslu ortak çalışmaya dönüşmesi için sayın bakanlarımız ve bakanlıklarla birlikte çok uluslu bakanlıklar düzeyinde sorun çözen konferansında ilk defa Türkiyede yapılacaktır.

Büyük Sağlıklı Toplum Derneği

TEILEN