22-23 Mayıs Avrupa Parlamentosu Bölgesel Girişimcilik Toplantısı Gelderlan Hollanda

Arnhem şehrinde EER 2019 galibi – Gelderland Eyaleti tarafından düzenlenen Uluslararası Avrupa Girişimcilik Bölgesi Konferansı.

22 ve 23 Mayıs tarihlerinde, iki gün süren konferansta Sürdürülebilirliği Güçlendirme – Gelderland Topclimate, girişimciler için diğer Avrupa ortakları, yenilikçi başlangıç ve ölçeklendirme merkezleri ve çeşitli Avrupa bölgelerinden kümelerle tanışacaksınız. Birlikte, sürdürülebilirlikte yeniliği hızlandırmak için çalışmaya başlayacağız. Konferans, diğer girişimciler, yetkililer ve eğitim kurumları ile Avrupa işbirliğine bir sonraki adımın yanı sıra ilham alma zamanıdır.

Sadece Türkiye’den sayın başkanımızın davetli olduğu bölgesel komisyon toplantılarda biri olan Girişimcilik Gelderlan Toplantısında; Avrupa Birliğinden alınan paranın nerelerde kullanıldığı konusunda  rapor niteliğinde bilgi veren sağlıklı yaşam vadi projesi ile sağlıklı tarım konusunda aktivitelerini ve sağlıklı yaşam konusunda neler yapıldığını izah ettiler.

Türkiye olarak MARMARA BÖLGESİ İLE GELDERLAN karşılaştırması yaptık, Ulusal sağlık bakım projesini izah ettik Türkiye’nin ULUSAL TEK BAKIM PROJESİ OLDUĞUNU dernek olarak proje sahibi olduğumuzu ve resmi kurullarla iş birliği içinde hayata getireceğimizi ve sağlıklı yaşam konusunda 30 milyonluk Marmara bölgesi ile 2 milyon Gelderlan bölgesi ile karşılaştığında devasa bir yapı olduğunu 82 milyon ile 17 milyon Hollanda ile proje karşılaştırıldığında ne kadar büyük bir çalışma yaptığımızı tek bir kuruş dahi yetkililerden bu zaman kadar maalesef alamadığımızı Avrupa Birliğinden ve komisyonlardan bu proje içinde artık destek alma gerektiğimizi, ayrıca teknoloji yatırımı ile hasta takip sistemlerini doktor – hemşire- hasta bakıcı ve evde hasta sağlık bakım takibi ile bakanlıklar arası ve belediye ile ortak entegrasyonu sağlayacağımızı acil müdahale ile uzaktan doktor hemşire desteği ile hasta bakımda acil müdahalenin yapılacak kolaylıkta dahi olacağını ve özellikle evde hastanede ve yaşlı bakım merkezleri ve bundan sonra kurulacak olan sağlıklı yaşam merkezlerinde dahi teknoloji yatırımı yapacağımızı ve bu konuda da Hollanda ile Gelderlan olarak ve diğer bölgelerle ortak iş birliği içinde olmaktan memnuniyet duyarız dedim. Teklif ettim. İlgili yetkililer memnuniyetle çalışırız diyerek belirttiler

Bu toplantılar Avrupa’da ve dünyada olgunlaştırarak ve ARGE  projeleri ile ülkelerin verimli çalışmasını sağlarlar Türkiye bizimle beraber ARGE  çalışması ile 82 milyonun bundan sonra sağlık bakım sağlıklı yaşam ve daha nice projelere imza atarak hayata geçireceğiz,

 

 

 

TEILEN