25 Mart 2017 Avrupa Birliği Parlamenterler Komisyonu ve Türkiye elele

25 Mart  2017 tarihinde Roma da yapılan , Avrupa Parlamenterler  Komisyon toplantısında Türkiyeyi Temsilen Sağlıklı Toplum Derneği  ve Başkanı Serpil Keskin katılmıştır.

Almanya ve Fransız delegeleri ile konuşan başkanımız serpil keskin kürsüde  Alman ve Fransız delegelerine;  Türkiye, Almanya, Norveç ve tüm Avrupa birlikte büyük Avrupayı daha da güçlendireceğiz,  diğer bir yandan Fransız delegesi ise İstanbul’dan, Lüksemburg’a kadar birlikte olacağız sözleri ile Türkiyeye güçlü bir yapı kazandırılmıştır.

Avrupa Delegeleri ile İstanbulda Nisan  2017 sonu itibari ile genel sorunlarımızın tartışılacağı bir toplantı yapılması için Başkanımız Sayın Serpil keskin tarafından davette bulunulmuş ve kabul edilmiştir .Delegeler memnuniyetle kabul ederiz yanıtı ,  ortak olumlu görüşlerini belirtmişlerdir.

Türkiyenin Dünya ile entegre olması Türkiyeye güç verecektir. Dünyasız Türkiye, Türkiyesiz Avrupa  ve Dünya düşünülmesi tarihin gidişatına aykırıdır.

Bakım sistemin kabul edilmesi ve luslararasi seviyeye gelmesi Avrupa Parlamentosu ile ve Komisyonları ile ortak çalışılarak dünyadaki en iyi standart ne ise o yapılarak başarıya ulaşacağız,bu yolu aklın gösterdiği ışıkla bilim ve mantıkla aşacağız ve entegre olacağız,

Sağlıklı Toplum Derneği yaşadığ bir çok sıkıntılara, haksızlıklara ve engellemelere rağmen pilot projesi olan yaşlı ve hasta  bakım sisteminin birinci ayağı olan hasta bakıcı eğitimlerine başlamıştır. Kanunen hiçbir engel yoktur.Anayasamız eğitim okullarda olur ve eğitim faaliyetleri için  hiçbir mazeret kabul edilemez,  savaş da dahi okullar eğitim faaliyetleri için  açık olur, bu eğitim faaliyetleri hiçbir şekilde durdurulamaz der, bizde faaliyelerimizi anayasa ilkelerinden   ve Milli Eğitim Bakanlığı mevzuatından güç alarak arge projemizi Türkiyenin büyük bir çoğunluğunu katarak ilerlemekteyiz,

Bu çalışmalar Türk miletinin , Büyük Ulusumuzun; huzuru,  mutluluğu düşünülerek  yapılmaktadır. Esas olan da budur.!

Yapacağımız çalışmada evde bakım, klinik bakım, kısa süreli, uzun süreli bakım , ..vb olmak üzere zorunlu yaşlılık ve hastalık hali bakım sigortası kanun tasarısı  devreye girecektir.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİNİ bu yönde çalışmaya davet ediyoruz.

Halkımızın desteği projenin başarılı olması için şarttır.

 

TEILEN