79 milyon 600 bin vatandaşımızı koruyacak olan Zorunlu Bakım sigortası yılbaşı meclisde,

 

Değerli vatandaşlarımız,

ZORUNLU BAKIM SİGORTASI VE SAĞLIK TERMAL TURİZM VE KORUYUCU SAĞLIK…

Web sayfamızda kısa zaman sonra yayınlayacağımız BAKIM SİGORTASI MECLİSE GİDİYOR.

hastalık hali bakım: uzun dönem hastalıkdan dolayı bakım; alzheimer, parkinson, kanser, yoğun bakım, kronik göğüs hastalıkları, genel cerrahi sonrası bakım, kısa dönem bakım, uzun dönem bakım, bakım verenler …vb hastalıkların evde ve hastanede başlaması gereken klinik bakımın başlayıp evde devam edebilmesi için profesyonel bir bakım, tüm bu maliyetleri karşılayacak bir zorunlu yaşlılık ve hastalık hali bakım sigortası , ayrı bir sisteme ihtiyaç vardır. Büyük sağlıklı ve sağlıklı toplum derneği olarak biz 2010 dan bu yana çalışmalarımızı yaptık. Aktüerya hesaplamalarımız da bitmek üzeredir.

Bugün hastanelerde klinik bakım( palyatif bakım üniteleri  kurulmuş fakat ne yapılacağı nasıl çalıştırılacağı konusunda yeterli bilgiye sahip değildirler) biz bu sorunları çözen ve akretide edecek tek kurum olma yolunda ilerliyoruz.Sorunlar çok büyük burada hırs ve inatla bozuk olan sağlık yapısını sürdürmek ve düzelemeyecek yapıya getirmek insanı değildir. Bu sebeple biz bu hırsı anlayamıyoruz. Sizlerden ricamız bilgi sahibi olan ve değerli profesyonellerle çalışan ve projesı derneğimize ait olan ULUSAL BAKIM ın etrafında birleşmektir. Bakın dünya geliyor.

Biz bu çalışmalarda çok küçük primlerle bir bakım fonu oluşturacağız. Ayrıca tüm bakım veren kurumlarda kurumsal bakımı yapacak; profesyonel hasta bakıcı , KURUMSAL kalite belgesi ve hasta bakıcıları eğitilecek  eğitici kalite belgesi olmak üzere başı boş olan, kontrolü yetersiz olan bozuk bakım durumunu sistemleştireceğiz, denetimli hale getireceğiz ve bağımsız  olan kurumumuz tüm bu kalite belgesini verecektır.

Biz burada tarafsız ve bağımsız Türk Menşeili bir bakım akredite belgelendirmesinden bahsediyoruz.

Kalite belgesi ,Avrupa kalite begesi ve denetimine açık olacak olup sistem, devlet ve Türk menşeili olan bakımda akretide çalışması başlayacaktır.Dünyaya bu konuda örnek olacaktır.

Bu proje ayrıca SAĞLIK TERMAL TURİZM VE 3. YAŞ DENİLEN YAŞLILIK, SAĞLIKLI YAŞAM ALANLARI, BEŞ YILDIZLI SAĞLIK BAKIM KAMPLARI, OTELLERİ, BÜYÜK VE KOMPLEKS TESİSLER, DOĞAYI KORUYAN YAPI İLE KAPISINI AÇACAK OLAN BİR SİSTEMDİR.

Ayrıca olay sadece sağlıklı kalmakla beraber güzelliğin , sağlığın ve gençliğin içten geldiğini bilen derneğimiz bu sebeple yaptığımız çalışmanın koruyucu sağlık olması sebebi ile de çalışmalarımız hızla devam etmektedir.Ve yan sağlığı koruyan ruhsal bakım çeşitleri ilede beden sel sağlığı koruyan bir çok usnsurlarla birlikte projemiz ilerleyecektir.

Tüm bu çalışmalar derneğimiz çatısı altında ve Sayın Başkanımız tarafından bizzat yapılmaktadır. Çalışmalar uzmanlık konusu olan değerli bilim insanları ile yürütülmektedir.

Burada her bir konusu olan değerli Bakanlıklar, Valiler, Kaymakamlar, Tüm yetkili kurum ve sivil toplum örgütleri ile ortak hesdefa birlikte ulaşmak en doğru ve güvenilir yoldur.

Burada yapılacak BAKIM SİSTEMİ Sağlık ve bakımı her alanda denetime açacaktır. Merdiven altı şirketlere , kişi ve kurumlara çeki düzen gelecektir. Yıllardır. milyar dolarlar devlet ksasından akmıştır. Bunu kontrol edecek bir yapı olmadığı içn Türkşye şu anda sıkıntı çekmektedir. Bu sıkıntının sorunu her bir sorumlunun ve inatcilarındır.Biz bu tarz gelişi gzüel bir hayatı miletimize layık görmüyoruz.

Derneğimiz aklı başında ciddi çalışma yapan ciddi br kamusal il yapan bir dernektir.

Proje saha çalışması başlamıştır.

Eğitim ve sistem kurma 2020 ye kadar bitecektir.

Büyük Sağlıklı Toplum Derneği

 

 

TEILEN