BAŞKANIMIZ SİZLERİ PROJEYE DAVET EDİYOR, ULUSAL SAĞLIK BAKIMDA 15 MİLYONA İŞ VE İSTİHDAM VE 1. ENTEGRE PROJE , HASTA BAKICI VE EĞİTİCİ EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR!

SAĞLIK BAKIMDA BAŞKANIMIZIN DUYURUSUDUR.

DİNLEMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ  ÜÇGEN ŞEKLİNDEKİ BUTONU TIKLAYINIZ 

COVID 19 SALGINI SEBEBİ İLE HASTA BAKICI  VE EĞİTİCİ EĞİTİMLERİ İÇİN KAYITLARA  ARA VERİLMİŞTİ,
1. DÖNEM KAYITLARIMIZ 1 EYLÜL 2021′ E KADAR DEVAM EDECEKTİR.

1. Dönem Eğitimleri için 01 Eylül 2021 ye kadar kayıtlar uzatılmıştır.
Eğitimler; Birinci eğitim, eğitici eğitimi olarak başlayacaktır. Öncelikle başvuru yapan adaylarımız temmuz  2021 ikinci haftası aranacak olup eğitim için hazırlıklara başlanacaktır.

Hasta bakıcı ve eğitici eğitimleri için 1 Eylül 2021 e kadar 2. kayıtlarımız devam etmektedir.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SAĞLIK BAKIM SORUNUNU SAĞLIKLI TOPLUM DERNEĞİ OLARAK HASTA BAKICI  VE EĞİTİCİ EĞİTİMLERİNİ BAŞLATARAK VE RESMİLEŞTİREREK VE EN YÜKSEK STANDARLARA ULAŞTIRARAK KALİTE BELGESİ İLE BELGELEYEREK YAKLAŞIK 6 MİLYON ADAYI İLK ETAPTA HASTA BAKICI VE EĞİTİCİ EĞİTİMİ VEREREK   İŞ VE İSTİHDAMLARINI  SAĞLAYARAK ÇÖZMÜŞ OLACAĞIZ,

ÇALIŞMALARIMIZ ,;AVRUPA  BAŞTA OLMAK ÜZERE KANADA, AMERİKA ,İNGİLTERE OLARAK DEVAM ETMEKTEDİR.

DİKKAT

PROJE TÜRKİYE’NİN SAĞLIK BAKIM SORUNUNU ÇÖZEN TEK PROJE OLUP TÜM FİKRİ VE SINAİ HAKLARI SAĞLIKLI TOPLUM DERNEĞİNE AİTTİR

ULUSAL VE ULUSLARRASI AZ VE SEÇKİN BİLİM, SAHA PROFESYONELLERİ,  SİSTEM KURMA PROJESİ OLARAK BAŞLAMIŞ OLUP BİR AR GE PROJSİ OLARAK DEVAM ETMEKTEDİR.

 

LÜTFEN KAYITLARINIZI DUYURULAR SAYFASINDAKİ FORMLARI OKUYUP, BİRİNİ DOLDURUP BİZE GÖNDERMENİZ YETERLİ OLACAKTIR.

TÜRKİYE’NİN TEK ENTEGRE SAĞLIK BAKIM SİSTEM PROJESİ HAZIR ADIM ADIM KURUYORUZ

HERKES BİR GÜN ENTEGRE BAKIM SİSTEMİNE İHTİYAÇ DUYACAK,.

YILLARDIR RİCA ETTİK ENTEGRE BAKIM SİSTEM PROJESİNE KARŞI DURULMASIN ENGELLENMESİN DİYE, GELDİĞİMİZ NOKTA MAALESEF BİZİ HAKLI ÇIKARDI. UMARIM ÇOK DAHA KÖTÜ SONUÇLAR OLMAZ.. BUNU GÖNÜLDEN DİLİYORUZ..

SOSYAL VE ADALETLİ DEVLETLER SAĞLIK, MESLEK OLUŞTURMA ..VB İŞLERDEN PARA ALMAZLAR PARA ALANLARA DA FIRSAT VERMEZLER. BİZ BU AMAÇLA SOSYAL DEVLET ANLAYIŞI İLE HİÇBİR KURSLARIMIZDAN  PARA ALINMAYACAKTIR.

BU KURSLARIN TAMAMI ESASEN 2013 DE ANLAŞMA YAPTIĞIMIZ VE KANUNA GÖRE DE DEVAM EDİLMESİ ZORUNLU OLAN  MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI VE ÇALIŞMA BAKANLIK İLE ORTAK VE DESTEK ALINARAK YÜRÜTÜLMESİ GEREKEN BÜYÜK PROJELERDİR.

PROTOKOLÜMÜZ OLAN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ DESTEĞİNİ DE BEKLİYORUZ.
BU KONUDA ARTIK GEÇ KALACAK ZAMANIMIZ KALMADI.AYRICA SAĞLIK BAKANLIĞIDA KANUNA UYGUN OLARAK DESTEĞİNİ VERMESİ ZORUNLUDUR.

HASTA BAKICI, HASTA BAKICI YARDIMCISI  VE HASTA BAKICI EĞİTİCİ  EĞİTİMLERİ AR GE PROJESİ KAPSAMINDA BAŞLATILACAKTIR.

PROJE TÜRKİYE’NİN TEK ENTEGRE BAKIM SİSTEMİNİ KURMA PROJESİ OLUP SAYIN BAŞKANIMIZ SERPİL KESKİN DEN BAŞKA BU GENEL VE TOPARLAYICI BİLGİYE SAHİP DEĞİLDİR.

ŞU GÜNLERDE TVLERDE OLAN VE ÖNLEYİCİ HEKİMLİK ADI ALTINDA KONUŞAN O KADAR ÇOK DEĞERLİ UZMAN VAR Kİ UMARIM BU İÇTENLİKLERİNİ SAMİMİYETLERİNİ ULUSAL SAĞLIK BAKIM SİSTEMİNİ KURARKEN DE  DE DESTEK OLARAK GÖRÜRÜZ, BAKIM KONUSUNDA ALMANYA, HOLLANDA GİBİ AVRUPA ÜLKELERİNDEN DESTEK ALACAĞIZ  VE KENDİ UZMANLARIMIZI YETİŞTİRECEĞİZ BU SEBEPLE TÜRK HEKİM VE HEMŞİRELERİN BİREYSEL DEĞİL ORTAK HAREKET EDİLEBİLMESİ LAZIM ULUSAL BAKIM  KURALLARI KATI VE DİSİPLİNLER ARASI SÜRDÜRÜLEBİLİR ÇALIŞMA OLMASI GEREKİYOR. YOKSA TVLERDE KONUŞMAK, GÖSTERİ YAPMAK ÇOK KOLAY İŞİN ARKA TARAFI ÇOK ZOR VE ZAHMETLİ.

ULUSAL ENTEGRE BAKIM SİSTEM KURMAMIZ YOLUNDA İLERLEYEN DERNEĞİMİZE DESTEK VERECEKLERİNİ ZANNEDİYORUZ. PROJESİNİ BİLMEMEKTEDİRLER TV PROGRAMLARI HALK SAĞLIĞI YAPARMIŞ GİBİ GÖZÜKME YARISINDAN BAŞKA HİÇBİR ŞEY DEĞİLDİR.

BİZ AYRICA OBEZİTE MÜCADELE PROJESİNİ DE HAZIRLAYAN  VE BAŞLATAN TEK VE İLK DERNEĞİZ VE SORUNU KESİN ÇÖZMEK ÜSTÜNE YAPMIŞTIK.SAYIN BAŞKANIMIZ TARAFINDAN HAZIRLANILMIŞ. YİNE ERKEN FARKINA VARMIŞ VE GECELİ GÜNDÜZLÜ ÇALIŞMALAR YAPILMIŞTI. MAALESEF YİNE ENGELLENMİŞTİ. ULUSAL SAĞLIK BAKIM ÇALIŞMA İLE BİRLİKTE KESİN OLARAK OBEZİTE SORUNUNU ORTADAN KALDIRACAĞIZ,

PROJE HER BİR KISMI RESMİ GAZETEDE YAYIMLANANA KADAR ARGE PROJESİ KAPSAMINDA DEVAM EDECEKTİR. HASTA BAKICI VE HASTA BAKICI YARDIMCISI VE EĞİTİMCİLER İÇİN AYRI AYRI KURSLARIMIZ AÇILACAK YÜZDE YÜZ İŞE YERLEŞTİRME YAPILACAK ARDINDAN TAKİP KONTROL SİSTEMİ DEVREYE GİRECEKTİR. BU KONU İLE İLGİLİ AVRUPA BİRLİĞİ ÜLKELERİNİN HER BİRİNE RESMİ YAZILARIMIZ GÖNDERİLMEYE BAŞLANILMIŞTIR. SAYIN BAŞKANIMIZ ULUSLARARASI KURULU KURMUŞ VE GENİŞLETME ÇALIŞMALARINA BAŞLANILMIŞTIR. ULUSAL SAĞLIK BAKIM SİGORTA SİSTEMİ İLE DESTEKLENECEKTİR. ALT YAPISI HAZIRLANILMIŞTIR.

PROJE İLK DEFA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI İLE YAŞLI HASTA VE HASTA BAKICI YETİŞTİRMEK VE EĞİTİM  MODÜLLERİ OLUŞTURMAK VE TOPLUMA FAYDALI BİR EĞİTİM VE MESLEK KAZANDIRMAK AMACI İLE PLANLANMIŞ VE 2013 YILIN DA 2 YILLIK PROTOKOL İMZALANMIŞTIR.

İMZALADIĞI GÜNDEN BUYANA DA YAPILMAMASI İÇİN BAZI ENGELLEMELER YAŞATILMIŞ . DERNEĞİMİZ TARAFINDAN BÜYÜK MÜCADELELER SONUCU HAYATA GEÇMESİ İÇİN BİZZAT SAYIN KURUCU BAŞKANIMIZ SERPİL KESKİN VE BABASI AVUKAT VE EĞİTİMCİ SALİH KESKİN TARAFINDAN BÜYÜK UĞRAŞ VERİLEN BİR ÇALIŞMADIR. AYRICA PROJEMİZE ,PROFESÖR DR HİKMET PEKCAN, HACETTEPE  ÜNİVERSİTESİ HALK SAĞLIĞI UZMANI EMEKLİ ÖĞRETİM ÜYESİ OLARAKDA İLK YILLARDA CİDDİ DESTEĞİNİ VEMİŞTİR.

PROJELERİMİZDE ÇOK SAYGIN BİLİM İNSANLARI, AKADEMİSYENLER VE SAHA PROFESYONELLERİ BULUNMAKTADIR.BU KIYMETLİ İNSANLARIN TEK UFKU VE AMACI TÜRK TOPLUMUNUN SAYGIN, YÜKSEK STANDARTLI ADALETLİ BİR SAĞLIK BAKIM YAPISININ YERLEŞMESİ VE AYRIMCILIK YAPILMADAN EŞİT EN ÜST DÜZEYDE HERKESİN BAKIM HİZMETİNİ HASTALIKLARA GÖRE ALINMASINI SAĞLAMAKTIR. CORONA VİRÜS MÜCADELESİNDEN SONRA EKSİKLİKLERİN TAMAMLANILMASI İLE BERABER WEB SAYFAMIZDA YAYIN YAPILACAKTIR. HER BİR UZMAN KENDİ ALANI İLE ÇALIŞMAYA KATILMAKTADIR. YOKSA BİR DOKTOR BİR HESAP UZMANI VEYA BİR İŞLETMECİ PROJEYİ TEK BAŞINA YAPIYOR ANLAMI İÇERMEMEKTEDİR.

PROJE DİSİPLİNLER ARASI OLGUNLAŞTIRILMIŞ SAHADA KURULMAYA DÖNÜK BİR YAPIYA GETİRİLMİŞTİR.

HER BİR UZMAN KİŞİLER UZMANLIKLARI İLE İLGİLİ BİLGİ AKTARMAKTA VE GEREK EĞİTİMİN GEREKSE SAHA UYGULAMALARININ BİLİME AKLA VE TOPLUM YAŞAMINA UYGUN BİR ŞEKİLDE GÜVENİLİR ALINMASINI SAĞLAMAK AMACI İLE BİR ARAYA DERNEĞİMİZ TARAFINDAN GETİRİLMİŞLERDİR.

BU PROJE YABANCILARIN VE BAZI TÜCCARLARIN SAĞLIKTA HASTA BAKIM VE HASTA BAKICILIK’DA DEVLETİ MİLLETİ ZAYIFLATAN ZARAR VEREN YOKLUK İÇİNDE BIRAKANLARIN İSTEDİĞİ GİBİ İŞ YAPMASINLAR MİLLETİMİZ DOĞRU VE İYİ EĞİTİLMİŞ KİŞİLERDEN EĞİTİM ALSIN VE MİLLETİMİZ GÜVENİLİR HASTA BAKIMI ALABİLSİNLER DİYE YAPILMIŞ VE DEVLETİN KURUMLARI İLE TAKİP KONTROL SİSTEMİNE GEÇECEK OLAN VE ZORUNLU BAKIM SİGORTASI İLE GÜVENCE ALTINA ALINACAK TEK YAPIDIR..

HEPİMİZE HAYIRLI UĞURLU OLMASINI TEMENNİ EDER, DESTEK VERECEK TÜM KİŞİ  KURUMLARA DA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİZ,

SAĞLIKLI TOPLUM DERNEĞİ BAŞKANLIĞI
BÜYÜK SAĞLIKLI TOPLUM YAŞLI VE HASTA BAKICILAR DERNEĞİ BAŞKANLIĞI

TEILEN