HASTA BAKICI VE EĞİTİMCİ PROJESİ BAŞLADI,FORMLARI İÇİN SAYFAYA BAKINIZ (DÖNÜŞÜM20) ULUSAL SAĞLIK BAKIM

LÜTFEN KAYITLARINIZI DUYURULAR SAYFASINDAKİ FORMLARI OKUYARAK BİRİNİ DOLDURUP BİZE GÖNDERMENİZ YETERLİ OLACAKTIR.

 

SOSYAL VE ADALETLİ DEVLETLER SAĞLIK, MESLEK OLUŞTURMA ..VB İŞLERDEN PARA ALMAZLAR PARA ALANLARA DA FIRSAT VERMEZLER. BİZ BU AMAÇLA SOSYAL DEVLET ANLAYIŞI İLE HİÇBİR KURSLARIMIZI PARALI OLMAYACAKTIR.

BU KURSLARIN TAMAMI ESASEN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI VE ÇALIŞMA BAKANLIK İLE ORTAK VE DESTEK ALINARAK YÜRÜTÜLMESİ GEREKEN BÜYÜK PROJELERDİR. MAALESEF ŞU ANA KADAR BU BAKANLIKLAR DESTEKLEMEMİŞTİR.

PROTOKOLÜMÜZ OLAN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ DESTEĞİNİ DE BEKLİYORUZ.

HASTA BAKICI, HASTA BAKICI YARDIMCISI  VE HASTA BAKICI EĞİTİCİ  EĞİTİMLERİ ARGE PROJESİ KAPSAMINDA BAŞLATILACAKTIR.

PROJE HER BİR KISMI RESMİ GAZETEDE YAYIMLANA KARA ARGE PROJESİ KAPSAMINDA DEVAM EDECEKTİR. HASTA BAKICI VE HASTA BAKICI YARDIMCISI VE EĞİTİMCİLER İÇİN AYRI AYRI KURSLARIMIZ AÇILACAK YÜZDE YÜZ İŞE YERLEŞTİRME YAPILACAK ARDINDAN TAKİP KONTROL SİSTEMİ DEVREYE GİRECEKTİR. BU KONU İLE İLGİLİ AVRUPA BİRLİĞİ ÜLKELERİNİN HER BİRİNE RESMİ YAZILARIMIZ GÖNDERİLMEYE BAŞLANILMIŞTIR.

PROJE İLK DEFA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI İLE YAŞLI HASTA VE HASTA BAKICI YETİŞTİRMEK VE EĞİTİM  MODÜLLERİ OLUŞTURMAK VE TOPLUMA FAYDALI BİR EĞİTİM VE MESLEK KAZANDIRMAK AMACI İLE PLANLANMIŞ VE 2013 YILIN DA 2 YILLIK PROTOKOL İMZALANMIŞTIR.

İMZALADIĞI GÜNDEN BUYANA DA YAPILMAMASI İÇİN BAZI ENGELLEMELER YAŞATILMIŞ . DERNEĞİMİZ TARAFINDAN BÜYÜK MÜCADELELER SONUCU HAYATA GEÇMESİ İÇİN BİZZAT SAYIN KURUCU BAŞKANIMIZ SERPİL KESKİN VE BABASI AVUKAT VE EĞİTİMCİ SALİH KESKİN TARAFINDAN BÜYÜK UĞRAŞ VERİLEN BİR ÇALIŞMADIR.

PROJELERİMİZDE ÇOK SAYGIN BİLİM İNSANLARI, AKADEMİSYENLER VE SAHA PROFESYONELLERİ BULUNMAKTADIR.BU KIYMETLİ İNSANLARIN TEK UFKU VE AMACI TÜRK TOPLUMUNUN SAYGIN, YÜKSEK STANDARTLI ADALETLİ BİR SAĞLIK BAKIM YAPISININ YERLEŞMESİ VE AYRIMCILIK YAPILMADAN EŞİT EN ÜST DÜZEYDE HERKESİN BAKIM HİZMETİNİ HASTALIKLARA GÖRE ALINMASIDIR. 

HER BİR UZMAN KİŞİLER UZMANLIKLARI İLE İLGİLİ BİLGİ AKTARMAKTA VE GEREK EĞİTİMİN GEREKSE SAHA UYGULAMALARININ BİLİME AKLA VE TOPLUM YAŞAMINA UYGUN BİR ŞEKİLDE GÜVENİLİR ALINMASINI SAĞLAMAK AMACI İLE BİR ARAYA DERNEĞİMİZ TARAFINDAN GETİRİLMİŞLERDİR.

BU PROJE YABANCILARIN VE BAZI TÜCCARLARIN SAĞLIKTA HASTA BAKIM VE HASTA BAKICILIK’DA DEVLETİ MİLLETİ ZAYIFLATAN ZARAR VEREN YOKLUK İÇİNDE BIRAKANLARIN İSTEDİĞİ GİBİ İŞ YAPMASINLAR MİLLETİMİZ DOĞRU VE İYİ EĞİTİLMİŞ KİŞİLERDEN EĞİTİM ALSIN VE MİLLETİMİZ GÜVENİLİR HASTA BAKIMI ALABİLSİNLER DİYE YAPILMIŞ VE DEVLETİN KURUMLARI İLE TAKİP KONTROL SİSTEMİNE GEÇECEK OLAN VE ZORUNLU BAKIM SİGORTASI İLE GÜVENCE ALTINA ALINACAK TEK YAPIDIR..

HEPİMİZE HAYIRLI UĞURLU OLMASINI TEMENNİ EDER, DESTEK VERECEK TÜM KİŞİ  KURUMLARA DA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİZ,

SAĞLIKLI TOPLUM DERNEĞİ BAŞKANI
SERPİL KESKİN

TEILEN