TÜRKİYE’NİN TEK ve İŞ VE İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ , FİKRİ HAKKI SAĞLIKLI TOPLUM DERNEĞİNDE OLAN BAKANI SERPİL KESKİN TARAFINDAN BAŞLATILIYOR. 1 OCAK 2020 DE FORMLAR YAYINLANACAKTIR. RESMİ KURUMLARA DÜŞEN GÖREV VE SORUMLULUKLAR VARDIR.

video

BİZE DESTEK VERMEK İSTEYEN HERKESE PROJEMİZ AÇIKTIR.

BAŞTA TÜM BELEDİYELER , İLGİLİ BAKANLIKLAR VE BAKANLAR TURSAB  TURİZM BAKANI, BAKANLIK YETKİLİLER VALİLER VE DAHASI TÜM RESMİ VEYA TÜZEL TÜRK MİLLETİ VE HERKES DESTEK VERMEK İSTEYENLERE KAPIMIZ AÇIKTIR.

TÜRKİYE GENELİ 15 MİLYONA İŞ, SAĞLIK BAKIM, ULUSLARARASI AKREDİTİFLİ YÜKSEK STANDARTLI BELGELİ…

PROJESİ, PROJE SAHİBİ SAĞLIKLI TOPLUM DERNEĞİ VE BÜYÜK SAĞLIKLI TOPLUM YAŞLI HASTA VE HASTA BAKICILAR DERNEĞİNE AİT OLAN 5 YILDIR HATTA OBEZİTE MÜCADELE PROJEMİZLE BİRLİKTE 2005 DEN BUYANA ENGELLENEN HAKSIZ HUKUKSUZ BİR TAKIM İŞLER YAPILAN DERNEĞİMİZ,  İŞ GARANTİLİ, KONTROLLÜ İŞ VE İSTİHDAM VE ULUSLARARASI ORTAK İŞ BİRLİĞİ PROJESİ ÇALIŞMASI BAŞLIYOR.

BU PROJEDE YAPILAMAYAN ULUSLARARASI SAĞLIK, TEDAVİ EDİCİ ZORUNLU SAĞLIK ÇALIŞMASI, TERMAL TURİZM TEMELİ OLAN VE GÜMÜŞ EKONOMİ OLARAK ADLANDIRILAN DÖNÜŞTÜRÜLEN EKONOMİ OLARAK DOLAŞIM SAĞLAYACAK TEMELLERİ GÜÇLÜ BİR İKTİSADİ KALKINMA PROJEMİZDE BAŞLAYACAK  TOPLAM GELİRİ

500 MİLYAR EU OLAN BAKIM ULUSAL BAKIM

GEÇMİŞTE PROJEMİZİ TAKLİT EDEN, AVRUPA BİRLİĞİNDEN GELEN PARALARI HARCAYAN  ORTAYA HİÇBİR ŞEY KOYAMAYAN KURUMLAR HAKKINDA DA AYRICA DAVALARIMIZ AÇILACAKTIR. HAZIRLIKLAR DEVAM ETMEKTEDİR. BU KONUDA DESTEK VERMEK İSTEYEN TÜM AVUKATLARA VE ISTANBUL BAROSUNA KAPIMIZ AÇIKTIR.

FİKRİ SINAİ HAKKI BİZE AİT OLAN HASTA BAKICI MESLEK OLUŞTURMA VE STANDART GELİŞTİRME VE AKREDİTİFE ÇALIŞMALARI İÇİN  18 NİSAN 2013 TARİHİNDE SAĞLIKLI TOPLUM DERNEĞİ VE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI İLE YAPILAN HASTA BAKICI( ULUSLARARASI STANDARTLARDA EĞİTİM İÇİN  YAŞLI HASTA VE HASTA BAKICI EĞİTİM, MESLEK OLUŞTURMA PROJESİ PROTOKOLÜ  İMZALANMIŞ OLUP, VE BU ESAS ALINARAK VE YÜRÜRLÜKTE OLAN PROTOKOL GEREĞİ, EĞİTİMLER VE ULUSAL ENTEGRE BAKIM SİSTEM KURMA PROJEMİZİ BAŞLATIYORUZ)

YÜRÜRLÜKTE OLAN PROTOKOLÜ SÜRESİ İÇİNDE YAPTIRILMADIĞI VE SÜREKLİ İLGİLİ YETKİLİ KURUMLAR TARAFINDAN KANUNA AYKIRI ENGELLEMELER YAPILDIĞI İÇİN 4 YIL GECİKME  İLE ÇALIŞMALAR BAŞLATILDI.

TÜM ÇALIŞMA BİLGİLERİ AYLAR ÖNCESİNDEN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA VE İLGİLİ GENEL MÜDÜRLERİNE VE SAĞLIK BAKANLIĞI SAĞLIĞIN GELİŞTİRİLMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE GİTMİŞ VE GÖRÜŞMELER YAPILMIŞTIR.

AYRICA İSTANBUL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ, SAĞLIK İL MÜDÜRÜ ISTANBUL VALİLİĞİ VE İLGİLİ TÜM KURUMLARA DA BİLGİLER GİDECEKTİR. TÜM GÖRÜŞMELER YAPILMAKTADIR.

TÜM YETKİLİLERLE İSTİŞARE EDİLEN VE HALEN SÜREN TOPLANTILARDA AKIL VE BİLİM VE HUKUK KURALLARI ( SLOGANI BİZE AİT OLAN) İÇİNDE BU BÜYÜK ÇALIŞMAYI BAŞLATMAKTAN BÜYÜK ONUR DUYUYORUZ,

FORMLARI 1 OCAK 2020 DE WWW.SAGLİKLİTOPLUM.ORG.TR SAYFASINDAN İNDİRİP BİLGİSAYAR ORTAMINDA DOLDURUP E MAİL İLE BİZE GÖNDERMENİZ YETERLİ OLACAKTIR.

HER 100 ANA GRUPTAN YAPILACAK TEST VB ELEMELER DOĞRULTUSUNDA  ADAY HASTA BAKICILAR EĞİTİME ALINACAKLARDIR.

ARGE PROJESİ KAPSAMINDA BAŞLAYACAK OLAN PROJE 2020 DE RESMİ GAZETEDE KANUNLAŞANA KADAR DEVAM EDECEK İŞ VE İSTİHDAMDA BU BÜYÜK PROJE İÇİNDE YARATILACAK VE İŞE YERLEŞTİRME SADECE DERNEĞİMİZ ARACILIĞI İLE YAPILACAK OLUP BAŞKACA ARACILAR KULLANILMAYACAKTIR.

PROJE ULUSLARARASI KURUMLARA RAPORLARI GİDECEK OLUP MESLEK OLUŞUMU PAYLAŞILACAK VE KABUL EDİLENE KADAR TOPLANTILAR DEVAM EDİLECEKTİR. BU PROJE AVRUPA BİRLİĞİ UNO UNİCEF, WHO OECD OLMAK KAYDI İLE BİLGİ VERİLEREK ULUSLARARASI ÜLKELERLE ORTAK YÜRÜTÜLECEKTİR.

AYRICA HER BİR PROJE TASLAK RAPORLARI MİLLİ EĞİTİM, SAĞLIK BAKANLIĞI, ÇALIŞMA AİLE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI, MALİYE, İÇ İŞLERİ DIŞ İŞLERİ AB BAKANLIKLARI..OLMAK KAYDI İLE BİLGİLER PAYLAŞILACAKTIR.

BU ORTAK İŞ BİRLİĞİ İÇİN 8 YILDIR ALT YAPI ÇALIŞMASI SADECE DERNEĞİMİZ VE SAYIN BAŞKANIMIZ TARAFINDAN YAPILMIŞ OLUP TÜRKİYE’NİN DEĞERLİ AKADEMİSYENLERİ UZMANLARI VE ULUSLARARASI PROFESYONEL KİŞİLER VE BİLİM İNSANLARI DESTEĞİ İLE İLERLETİLMEKTEDİR.

BU PROJEDE YER ALAN TÜM AKADEMİSYENLER YAŞ SIRASINA GÖRE WEB SAYFAMIZDA BELİRTİLECEK TEŞEKKÜR EDİLECEKTİR.

ÜLKEMİZE HAYIRLI OLMASINI DİLER TAKLİTLERİMİZDEN LÜTFEN KAÇININIZ İTİBAR ETMEYİNİZ …TAKLİT İŞ VE BENZER DURUMLAR İÇİN: ŞİKAYET VEYA İHBAR OLARAK:

hastabakimmeslek@sagliklitoplum.org.tr,

bilgi@sagliklitoplum.org.tr adresilerine lütfen şikayet veya ihbarlarınızı çekinmeden yapınız.

ilgili kişiler hakkında yasa gereği işlemleri başlatıp derhal savcılıklara suç duyurusu yapılıp  dava açılacaktır.

konu ile ilgili bizimle çalışmak isteyen Istanbul Barosu ve Avukatlarına kapımız açıktır.

Yakın zamanda Ankara, İzmir, Antalya, Mardin, Gaziantep., Ordu Trabzon illeri de projeye dahil edilecektir.

Bu yıl projemiz onkoloji hastalıkları ile de hekim ve hemşirede uzun  dönem bakım eğitimleri de başlayacaktır.

Tüm bu eğitimler ücretsiz olup destek vermek isteyen tüm şirketlere ve gönüllülere  açıktır.

Dernek Kurucu Başkanı

TEILEN