ULUSAL BAKIM(TÜRKİYE’NİN TEK UYUMLU YAŞLI VE HASTA BAKIM PROJSİ BAŞLIYOR) EYLÜL 2017

 

Değerli Katılımcılar, Proje Paydaşlarımız ve Tüm ilgili kurumlar

Türkiye’nin tüm yaşlı ve hastasına bakacak uluslararası entegre bakım projesi tüm alt yapıları ile birlikte başlıyor,

Yaşlı bakımı , Hasta bakıcı eğitimi, uzun dönem bakım, hasta bakıcı eğitici eğitimi, Türkiyenin yaşlı ve hasta bakımı Eğitim Programı, Tüm bu bakım hizmetinin fonlanması için Zorunlu yaşlılık ve Hastalık Hali Bakım Sigortası, 3 milyona iş ve istihdam olmak kaydı ile 2020 yılına kadar bitmiş olacaktır.

Bu anlamda Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, İç İşleri Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı,Dış İşleri Bakanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumu, Sosyal Güvenlik Başkanlığı,Turizm Bakanlıklarına 15 gün içinde Tüm bilgilendirmeler gidecek olup entegre bakımda  ilgililer bilgilendirilmiş olacaktır.

Belediyeler ve diğer ilgili kurumlara 30 gün için de tüm entegre bakım için işbirliktelikler gidecek çalışma içinde olan belediyelerle merkzei bölgeler olarak çalıştığımız ve organzie ettiğimiz merkez iller olmak üzere 60 ilde proje başlayacaktır.

Bu proje kapsamında uluslararası tüm bilgilendirmeler yapılmaktadır; Dünya Sağlık Örgütü, Birleşmiş Milletler, Africa Birliği, Asya Birlikleri, Avrupa Parlememtosu ve çalışma grupları, Asya Pasifik, America, Japonya, Türk Cunhuriyetleri olmak üzere Ağustos ayı içinde tüm bilgiler gidecek ve 21-23 Eylül 2017 tarihinde www.crossroads17istanbul.org BAKIMDA DÖNÜŞÜM konferansında kurmuş olduğumuz bağımsız komite ile birlikte yeni bir oluşum Türkiye başkanlığında kurulacaktır.

Bu proje devam ederken bazı taklit, benzeşme yapacak tüm kişi, kurum ve kuruluşlara asla müsade edilmeyecektir. Kıt devlet kaynaklarının  verimli kullanılması ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına hızlı ve doğru sunulması anlamında tüm hukuksal ulusal ve uluslararası tedbirler tarafımızdan alınmıştır.

Bu konuda duyan veya bilgi sahibi olmak isteyen herkesin hızlıca Derneğimizi aramasını bilgi sahibi olamayan  kurumlarda tarafımızdan aranacak olup çalışmalar Ağustos ayı içnde bitirilecek ve Eylül  2017 tarihinde başlayacaktır.

Tüm ilgili kurum ve kişilere duyurulur.

Büyük Sağlıklı Toplum Derneği
YHBD

 

 

TEILEN