Ulusal Bakım, Yaşlıya ve Hastaya bakacak Olan Bakım Sistemi Projesi Destekçilerini bekliyor!

video

Değerli Hayır Sever VATANDAŞLARIMIZ ve Şirketler,

Bu zamana kadar yapmış olduğunuz Topluma katkılarınızdan dolayı sizleri tebrik ederiz,

Fakat şu anda yaptıklarınız yapacaklarınızın göstergesidir, düşüncesi ile siz değerli destekçilerimizi bekliyoruz. Bu zamana kadar ne bakanlıklardan yeterince destek alamadık, bakanlıklar arası dialoglarımızı her gelen bakan beyler ve hanımlarla ilerletmeye büyük bir çaba harcıyoruz. Ne kadar ilerletmeye çalıştıysak da maalesef etraflarına çekilen demir çemberi geçemedik,

Biz yüz milyarlarca dolar kazanan bir şirket değiliz yada milyarlarca lira kazanan destekçilerimiz yok , yaptıklarımızı görerek gönülleri ile bize destek vereceklerini düşündük, sanırım çağrı yapmamızı bekliyorsunuz, evet sizleri görmek istiyoruz, nerelerdesiniz, sanırım bir babayiğit çıkacak buradayız serpil hanım diye bize ve topluma seslenecektir.

Cumhuriyet tarihinde bir sivil toplum çıkıp da, 3 milyon kişiye iş ve istihdam veriyoruz alt yapısını, kanun tasarı teklifini hazırladık sanırım dememiştir.

10 milyona yaklaşan yaşlımızın Türkiye geneli yaşlımızın ki bunların çoğu kişiye bağımlıdır. İstatistiklerde bellidir ki aşağıda Türkiye dağılımını sunacağız,

Evde yatalak durumunda sadece İstanbul da Kronik solunum yolu hastalıklarında

1 milyon 128 bin den fazla bakıma muhtaç beklerken, kaçak yapılan hasta bakıcı ve hasta bakım hizmetlerinin ne olduğu tetkik edilemezken 20 milyona yaklaşan işsizlik ve dünyanın en kötü eğitim yapısına ulaşmışken biri çıkıyor, diyor ki biz dünyanın en iyi yüksek kaliteli eğitimini vereceğiz, hatta dünya standartları belgesini de alacağız ve %100 işe yerleştireceğiz ki o biri SAĞLIKLI TOPLU DERNEĞİ ve  Başkan Serpil Keskin ve ne enteresan ki bu kadar yardım sever , saygın, birinci sınıf insanlar ortada olmayacak, ben buna inanmıyorum.

Biz çağrı yapıyoruz. 3 milyona işi birlikte verelim, proje hazır, kanun tasarısı teklifi hazır, eğitim programı, eğitim kitapları hazır daha neyi bekliyorsunuz?!!

Biz basın toplantısı yaptık, Fox tv ile Anadolu Ajansı geldi, Nerede bu halkı seven basın sadece 2 kurum mu varmış ? biri devletin diğeri özel bir şirket , bu proje Türkiye de oluyor Mars da yapmıyoruz ki Türk Vatandaşlarımıza ve Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarımız için yapıyoruz. Sizler için, Kötü mü yaptık?!!!

Türkiye’de evde bakım, yaşlı merkezlerinde bakım , kliniklerde bakım maalesef uluslar arası düzeyde değil, rant alanı almış başını gidiyor, kontrolsüz bir durum ortada, kaynaklarımız güzel kullanılamıyor, bana deli diyorlar, haklılar belki güzel ve her şeyin yolunda olduğu bir ülkede yaşasaydım delirmezdim. Maalesef düzgün yürümeyen işleri ve bakım sistemini gördükçe delirmemek elde değil, neden bizlerde aklımızı kullanarak medeni memleketlerde olduğu gibi çalışamıyoruz.

Değerli hayırseverler , Bakanlar, Müsteşarlar , Hanımefendiler, Beyefendiler, ülkemin güzel insanları ve diğer tüm bürokratlar, özel şirket sahipleri.. Türkiye’nin ve Dünyanın en büyük projesinde sizleri de görmek isteriz,

Tüm hayır severleri veya şirketleri ve diğer tüm destekçilerimizi burada yayınlayacağız,

Aylardır, projeyi Doğuda başlatamadık, her yerde bir engel , olmadık sıkıntılarla karşılaşıyorum. Bürokratik engeller, sürekli anlayamadık, anlayamadık, ve işimiz var sözleri, ama zaten işiniz halkın ihtiyacı değil mi? Türkçe yazdığım bir projenin neresi anlaşılamıyor da bu kadar insanın ihtiyacı olan eğitim ve bakım hakkından mahrum ediliyor çok rica ediyorum, Başbakan beyden okuduğunu anlayan kamu yetkililerini göndersinler, bizde onları anlayamıyoruz..

Bu ülkede dürüst iş yapmak ne kadar zor olmuş, her yerde aynı sorun, RANT, biz ne zaman bu kadar paracı olmuşuz, nerede insanlığımız, erdemlerimiz, ne oldu bize!!!

İŞ DE YUKARIDAKİLERİN TERSİNE BURADAYIZ DİYENİ BEKLİYORUZ.

Sağlıklı Toplum Derneği Başkanlığı

Başkan Serpil Keskin

TEILEN