500 MİLYARLIK EU TÜRKİYE’YE GETİRİYORUZ, DESTEK OL, SAĞLIK- SOSYAL KALKINMA( 2010-2020) Devam…., ULUSAL BAKIM, TÜM SAĞLIK MEDİKAL , İLAÇ MASRAFLARINI KISACAK OLAN TEK YAPI, HASTALIKLARIN SEBEBİ SAĞLIKSIZ BESLENME, OBEZİTE SAĞLIKSIZ GIDA VE TARIM PROJE TEKRAR BAŞLIYOR.

1-Ulusal bakım ve entegre projelerle en az 15 milyon iş ve istihdam imkanı ile Sağlık Termal Turizm( 3. yaş, sağlıklı yaşam, zorunlu yaşlılık ve hastalık  hali bakım sigortası)

2- ULUSAL SAĞLIKLI BESLENME VE SAĞLIKLI TARIM VE OBEZİTE İLE MÜCADELE, SAĞLIKLI BESLENME BESLENME 2005 PROJEMİZ , 2008-2011 DE ÇALIŞMALARI SÜRDÜRMEK İÇİN TÜRKİYE’DE İLK DEFA CİDDİ BİLİMSEL ARAŞTIRMA İLE TESPİT EDEREK SORUNU ORTADAN KALDIRACAKTIK ,

YİNE ENGELLENMİŞTİ. 

TÜRKİYE’NİN DURUMU ORTADA MEMNUN MUSUNUZ BU DURUMDAN? ÜLKENİN SOSYAL KALKINMA ,SAĞLIK TA GELİŞME, İLERLEMEYE ENGEL OLANLAR SUÇ İŞLEMİŞTİR.

BİZ DE GEREĞİNİ YAPTIK, EKSİKLİKLERİ DE TAMAMLIYORUZ.

Değerli Türk Milleti ve Büyük Millet,

2010 da başlattığımız sadece hasta bakım, yaşlı bakım projemizde,

1- hasta bakıcı için: en az lise mezunu 18 yaş sonrası- 40 yaş, 15 milyon iş imkan,  kaliteli hasta bakıcı  eğitimi , Avrupa birliği akreditesi( Dünyada ilk defa bakım verenler akretide edilecek, Avrupa Birliğine teklif sunam aşamasındayız ve 8 ülke ile çalışmaları başlattık)

2- Hasta bakıcı eğitimcisi: 3 milyon eğiticiye ihtiyacımız var: 2 ve 4 yıllık sağlık bilimlerinden mezun olmuş ve sağlık bilimlerine yakın 4 yıllık eğitim fakülteleri bitirmiş   ve verilecek eğitimle akretideli eğitici eğitimleri verilerek kaliteli kontrollü eğitim verilecek

3- Bakım Koordinatörü: Tüm bu çalışmaların ve programların kontrolünü sağlayacak olan kişiler en az  2 yıllık okul mezunu olmaları yeterli Tüm dosyalama, program takip kontrolü, işe yerleştirmede dosyalama..vb işlemleri yapacak olan konunun uzmanları

4- Sağlık Bakım Müfettişleri: Tüm bakım ve hasta bakım sistemini kontrol edecek olan 4 yıllık sağlık bilimlerinden veya yönetim bilimlerinden mezun olan kişilerden oluşacak ve sertifika eğitimi ile akretide edilecek olan bir meslek oluşturmaktayız,

Bu çalışmaların tüm alt yapıları hazır ve 7 bölgede  pilot çalışmaları başlatmak istedik.

Mardin , İstanbul, İzmir, Ankara, Şırnak, Trabzon olmak üzere pilot çalışmaya başlamak istedik. Ne engel ne engel,  akla hayale gelmeyen engellemeler, bazı kişilerin rantı kesiliyor diye kıyamet koptu.

Biz bu çalışmalara devam ediyoruz.

Bu arada bakım sigortası ve kanun tasarısı ile uluslararasında geçerli tek çalışma olarak3. YAŞ , SAĞLIK, TERMAL TURİZMİ DE canlandıracaktır.

Burada acentelerin, otellerin  turizme hizmet veren kurumların yeniden yapılanması lazım, ne olduğu bilinmeyen fiyatlar , vahşi  tuhaf  bir durum son yıllarda ortaya çıkan tuhaf bir yapı Türk Turizmini yok eden rant kafaları, bu tuhaf, ilkel yapıdan ancak Türkiyeyi batıran bir turizmci çıkar..Bu sebeple bu çalışmalarımızın kontrol altına alarak turizm  hizmetinde, otel hizmetinde, sağlık turizm uluslararası kalite akreditifi getiriyoruz. Bu konuda Türkiye’den en az 20 den fazla otel seçilecektir. Bu otel ve bölgelerde doğudan batıdan kuzeyden güneye olmak üzere pilot çalışmalarla başlayacağız,

500 MİLYAR EU ‘ı getirecek olan Derneğimiz akıllı entegre sağlık, bakım, termal turizm, medikal turizm çalışmalarıdır. Tüm bu projelerin :Adı ULUSAL BAKIM dır.

Biz çalışma komisyonlarımızla , ekiplerimizle bu çalışmayı yürütüyoruz.

Bu çalışma gerek sağlık bakım , gerekse sağlık termal, medikal turizme sağlıklı yaşama adım atacağız hemde sağlık sisteminde dev bir reform ,yapacağız, bu reform için kanun lazım, ZORUNLU YAŞLILIK VE HASTALIK HALİ BAKIM SİGORTASI KANUN TASARI TEKLİFİMİZ HAZIR ayrıca sadece hasta bakıcılık da 15 milyona iş imkanı sağlayan derneğimiz Toplam Turizm ve diğer alanları da kattığımızda ciddi bir hesaplama ile milyonlarca iş ve istihdam ve yatırım ve ilk uygulamalarla da hayata geçireceğiz ve devam edecek olan çalışmaları da kontrol ederek destek vereceğiz, bu imkanı  da ortaya çıkarmış bulunmaktayız.

Bu projeler Avrupa’nın ekonomisinin en gelişmiş 4 ülkesi, Afrika’nın en iyi ekonomisine sahip ülkesi, Türk Cumhuriyetlerinden 3 ülke, Amerika, Kanada olmak üzere 11 ülke ve Türkiye sayın Başkanlığımızda DEV BİR KALKINMA PROJE.

Ayrıca sağlıklı yaşam;  sağlıklı çevre ve sağlıklı gıdayı da tetikleyen bir çalışma ağından çok yakın zamanda iktisadi kalkınma , ulusal kalkınma  plan ve programlarımız için 2. dünya kongresi yapacağız,

Bu projeler birbiri ile uyumlu ve destekleyen bir yapı içinde aynı anda paralel başlayan çalışmalardır.

destek olun!!!

Büyük Sağlıklı Toplum Derneği Yaşlı ev Hasta Bakıcılar Derneği

 

 

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here