EN AZ 3 MİLYONA İŞ (Ulusal bakımda ;uluslararası , bilimsel eğitimle,uluslararası akretide eğitimle ve 4 aday meslek konusunda garantil iş imkanı Eylülde başlıyoruz.)

Değerli Büyük Millet

7 yıldan buyana hazırlandığımız uluslararası standartlarda  hasta bakıcı eğitimi( meslek oluyor, tasaronluktan çıkıyor), bakım koordinatörü, sağlık müfettişi, hasta bakıcı eğitici eğitimi, konularında çalışmalarımız sürmektedir.

Eylül ayında kısa eğitici eğitimi ile başlatacağımız projemizde 10 aya yakın hasta bakıcı eğitimi sürecek olup eğitim sonunda sınavlarla hastaa bakıcı meslek diplomasını alacak ve akredite edilecektir.

7 yıldır büyük bir yokluk ( bilgi yokluğu) ve çeşitli engellemelerle çalıştığımız projemizi çok zor şartlarda başlatıyoruz. Biz dernek olarak hazırladığımız  projede eğitim konusunda bir ekip kurarak ekip çalışmasını başlatacağız, eğitim programı, eğitim kitabı talim terbiyeye göre 3 yıl önce bitirmiştik,  ayrıca uluslararası akademik destek alarak dünyanın en iyi bakım sistemini dünyanın en iyi danışmanlarından  destek alarak , bakım sistemini eğitimli kişilerle ve bu konuda ehil ellere  teslim ederek  sistem kurulacak  olup, sıkı denetimler başlayacaktır.

Zorunlu yaşlılık ve hastalık hali ayrı bir Bakım sigortası bu çalışmanın sigortası olacak ve denetim mekanizması sıkı olarak ele alınacaktır.

Doktor  ve Hemşire eğitimleri başlayacaktır. YÖK e bu konuda bu hafta yazımız gidecektir. projeye davet edilme zamanı artık gelmiştir.

Sağlık Bakanlığına, mezun olmuş doktorlarına ve hemşirlerine  bakım eğitimi verilmesi konusunda destek vereceğiz  ve doktora ve hemşireye bakım eğitimi  sertifa programını da hazırlamaktayız,

Bu konuda tedavi kısmına kaymış olan ve çok da yeterli sayısı olmayan hemşirlerinde bakım konusunda doktorlar gibi ayrıca  bir eğitim alması gerekmektedir. Bu konuda hemşire bakım eğitimi de başlayacaktır.

Tüm bu çalışmalar entegre bakım çalışmasının  başlatılması adına planladığımız projenin 1. ayağıdır.

Bu konuda maalesef ülkemizde çok yeterli bilgi ve uzman olmadığını gördük, bu sebeple bu duyurumuzu gören planlı ve disiplinli, bakımda tıbbi, koruyucu sağlık konusunda geriatri, beslenme, genel cerrahi, klinik psikolog, eğitimci, ağız ve diş sağlığı , kulak burun boğaz , kanserli hasta ve çocuk hastlıklarda uzmanlar, farmakoloji uzmanları, fizik ve rehabilitasyon, beslenme,…gibi konularında  oluşan bir Türk ekipi kuruyoruz.

Türkiye’de çok az sayıda olan bilgili  ve tecrübeli kişilerin yanına Avrupadan Amerikadan ve dünyanın diğer ülkelerinden ciddi bilim insanı , uzman koyacağız, bu konuda Avrupadan ve dünyanın heryerinden destek alıyoruz. Bizi üzen bu konuda ülkemizde maalesef yetersiz bilgi eksikliğinin olması ve geçmişde yapılan çalışmalarında bilim dünyasına hizmet edememesi, dünyanında dikkatini çekmektedir. Ve Türkiye bu konuda olumsuz bir etki almaktadır. Biz bu olumsuzluğuda engelleyeceğiz, bundan kimsenin şüphesi olmasın..

Bunu değiştireceğiz, halkımız şunu bilmelidir ki  emekli olmuş akıl ve bilimde dünyanında saydığı profesör ve kendine güvenen bilimsel değeri yüksek, pozitif, dedikodu yapmayan, kendi cebıni düşünmeyen, toplumun sağlığını koruyan, toplum sağlığını korumak  ahlakı bilincinde olan, iyi eğitimli, akıl ve bilimle yol alan , akademisyenlerle ve eğitimcilerle ve iktisatçılarla, hukukçularla, sağlıkçılarla, çalışacağız, bu sebeple hedefi bilim olan kişilerin bizi aramasını bekliyoruz. Dernek olarak da tarafsız kuracağımız bu kişiler Türkiyeyi Modern dünyaya taşıyacaktır.

Bakımsistemi entegre bakım olarak , hastaneden eve , yaşlı merkezlerinden eve doğru gelecektir, ve sağlıklı yaşlılık projesi ile Turizm dünyasına kayacaktır ve ekonomşk sürdürülebilir bir faaliyet olarak iktisadi bir çalışma şeklinde devem edecektir.

Yüksek standartla eğimle başlatacağız ve devlet kaynaklarını verimli, kullanacağımız bu konuda tüm ilgili ( milli eğitim, sağlık, aile ve sosyal, çalışma, turizm,iç işleri, dış işleri, avrupa birliği bakanlıları ile bunu yapacağız) bu konuda vatanını seven herkesi bekliyoruz. Ve bu konuda tavissiz çalışıyoruz. Hiçbir bahaneye  de bu sebep de yer vermeyeceğiz, bilgi sahibi olmayan yetkilileri de bilgilendireceğiz,

Şu anda eğitimleri doğudan batıya doğru başlatıyoruz. Saha çalışması ve raporlanılması çok önemlidir. Bu proje sadece sağlıklı toplum ekibi tarafından yapılmakta ve yeterli bilgi ve tecrübeye sahip ekiple ilk defa Türkiyede başlayacaktır. Valiler, Kaymakamlar, Belediyeler Milli eğitim Müdürleri, Halk Sağlığı Bölümleri,Eğitimciler VE İLGİLİ TÜM İRTİBATTA OLDUĞUMU KİŞİLER üstlerine düşen anayasal hak olan eğitim , iş verne sorumluluklarını yerine getirmelerini bekliyoruz. Konu ile ilgili de Diş işleri ve İç İşleri Bakanlıklarına da bilgi verilecek olup Sağlık Bakanlığını da Doktor ve Hemşireler konusunda bir rapor verilecektir.

SİSTEMİM KURULMAMASI İÇİN HİÇBİR MAZARET KABUL EDİLEMEZ, VATAN SEVER HER TÜRKÜN VE TÜRK VATANDAŞIN GÖREVİ OLMALIDIR.

EĞİTİM BUNUN İÇİNDİR.

BAKIM SİSTEMİ,  ZENGİN OLMAK İÇİN DEĞİLDİR. İNSAN GİBİ YAŞAMAK İÇİNDİR.

Bunun mazareti olamaz

Konferans bu amaçla yapılmakta ve uluslararası karar alınacaktır.

Türkiye Cumhuriyetinin Hür bBağımsız, Akıllı, Bilimsel olduğu kadar, Sağlıklı Toplumu oluşturacak bireylerede ihtiyaç vardır. Bu amaçla adı gibi temiz ve sağlıklı olan derneğimiz çalışmalarına devam etmektedir.

Desteğiniz ülke desteğidir.

Büyük Sağlıklı Toplum
Yaşlı ve Hasta Bakıcılar Derneği

 

 

 

 

TEILEN